Dny evropského dědictví otevřou veřejnosti spoustu památek

  •  

Ústí nad Labem se letos už po čtyřiadvacáté připojí k oblíbené akci Dny evropského dědictví. Návštěvníkům se v rámci této akce otevřou dveře jindy nepřístupných památek. V termínu od 7. do 15. září máte tak jedinečnou možnost navštívit 32 památek, které jsou zajímavé nejen svou historií, ale třeba i architekturou.

Na řadě míst čeká na všechny nejen samotný interiér nebo exteriér objektu, ale těšit se můžete i na doprovodný program. Připravené jsou například varhanní koncerty v kostele Nanebevzetí panny Marie, hraný příběh ze života zámku Velké Březno, výstava obrazů a perokreseb ve vile Sebuzín nebo provoz vlaků s parní lokomotivou na trase Ústí nad Labem Střekov – Zubrnice.

Pokud rádi soutěžíte, tak navštivte alespoň dvanáct památek, nechte si dát do turistického pasu razítko a můžete být zařazeni do slosování o zajímavé ceny. „Vyzvedněte si v informačním středisku turistický pas i letáček s přesným programem, nasbírejte alespoň 12 razítek z navštívených objektů a pas nám do 22. září odneste zpět do infostřediska,“ zve všechny mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.