Děti píšou dopisy babičkám a dědečkům

  •  

Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem v současné nelehké době spojuje svět dětí a seniorů ze seniorských zařízení.

V projektu Dopis babičce a dědečkovi si vzájemně vyměňují dopisy děti ze škol s babičkami a dědečky z blízkého seniorského zařízení. Prostředníkem jejich korespondence je právě ústecká knihovna. Obyvatelé seniorských zařízení, kteří v současné době mají omezenou možnost návštěv, popřípadě návštěvy zcela zakázány, tak potěší alespoň dopisy od dětí.

„Ke spolupráci na projektu jsme oslovili ústecké domovy seniorů a prozatím se zapojily Domov pro seniory Krásné Březno a Domov pro seniory Dobětice. Dále pak dlouhodobě spolupracující základní školy a děti z řad svých registrovaných čtenářů,“ vysvětlují Tereza Kleinová a Lucie Derkačová z dětského oddělení knihovny s tím, že zapojit se může kdokoli.

Stačí napsat dopis nebo nakreslit obrázek, převést ho do elektronické podoby a poslat na e-mail: kleinova@svkul.cz. Knihovníci dopisy vytisknou, vloží do obálek, ponechají v karanténě a pak bezpečně doručí seniorům.