Den seniorů v Žatci

  •  

Každý rok v červenu pořádáme dětský den – den plný soutěží pro děti a vnoučata našich zaměstnanců a klientů.

Tento rok jsme museli jeho pořádání zrušit z důvodu karantény. Našim dalším cílem bylo uspořádat i den seniorů. I když tento den připadá na 1. října, my se rozhodli využít pěkného počasí a uskutečnit ho již 1. července. Na zahradě domova jsme pro naše klienty připravili 10 soutěžních disciplín, např. házení do kruhu, šroubování uzávěrů podle barev, svazování šátků, cvrnkanou, poznávání známých osobností a filmů a další. Všechny disciplíny byly přizpůsobeny schopnostem a dovednostem našich seniorů, tak aby si dopoledne co nejvíce užili. Zúčastnilo se téměř 40 klientů.

Obdobně jako na dětský den, obdrželi všichni soutěžící kartičku, na kterou dostávali razítka za splněné úkoly a sáček, do něhož sbírali naše peníze „babkovky“, které získaly u každé disciplíny za její splnění. Za ně si pak mohli nakoupit v našem obchůdku a vybírat bylo z čeho. Byly zde například tašky, kosmetika, křížovky, polštářky, slané i sladké dobroty, káva a mnoho dalšího. Klienti, kteří potřebují doprovod měli k dispozici asistenty z řad dobrovolníků.

Tímto bychom chtěli poděkovat paní učitelce Uďanové, všem studentům a dalším dobrovolníkům, kteří ochotně přišli v době prázdnin a pomáhali našim seniorům, aby si i přes svůj handicap tento den užili. Děkujeme za velikou pomoc a těšíme se na další spolupráci.

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci