Den seniorů je za dveřmi

  •  

V úterý 19. července proběhla v Kanapi v Lípové ulici v Teplicích malá slavnost, která byla předzvěstí plánovaného Mezinárodního dne seniorů. Hudební duo v podání Michala Kalabzy a Klárky Smetanové hráblo do strun a zazněly známé písničky a skladby.

Záhy se v Kanapi objevili vzácní hosté – náměstek primátora Jiří Štábl, který je patronem seniorů a také vedoucí sociálního odboru Iva Tichá. Oba byli obtěžkáni papírovými taštičkami, v nichž byly připraveny dárečky pro 10 nejaktivnějších členů naší teplické organizace SPCCH.  Předseda základní organizace SPCCH Miroslav Kalabza a předsedkyně okresní organizace SPCCH Alžběta Rácová se ujmuli gratulace vyznamenaným a mnohé členky byly políbeny na líčka i panem náměstkem.

Mezinárodní den seniorů se uskuteční v neděli 11. září od 13:00 hodin v altánku za Zahradním domem v Zámecké zahradě v Teplicích. V kulturním programu vystoupí talentovaní hudebníci a zpěváci. I tam dojde k odměnám aktivních seniorů, kteří se po celý rok snaží hledat pro seniory sportovní možnosti, kulturní události a další zábavu, neboť jak se říká: „Kdo si hraje – nezlobí“. Tentokrát budou čilí důchodci odměněni projížďkou ve starodávném kočáru, do kterého bude zapřažený nádherně vyzdobený kůň Kiki, který umí dávat pusinky majitelce Katce a také „pac“ (kopýtko) za odměnu, kterou je půlka jablíčka.  Od 15:00 hodin potom začíná tradiční program Malá Paříž.

Věra Lukášková, SPCCH Teplice