“Dárkový štěk “ pro litvínovský psí útulek

Foto: Martin Krčka, fyzioterapeut
  •  

V měsíci lednu proběhla mezi uživateli a zaměstnanci Domova sociálních služeb Meziboří “Tříkrálová sbírka” pro opuštěná zvířata, pobývající toho času v Městském psím útulku v Litvínově. Zadařilo se nad očekávání – a tak mohl být její výtěžek, čítající celkově 85kg speciálního krmiva, předán 30.1. v prostorách Domova zástupci útulku, panu Štefanu Horskému.

Ani on ovšem nepřijel s prázdnou. Dorazil spolu se svý nerozlučným parťákem, psem Ťapkou, která  co má míň tlapek /o jednu při nehodě přišla/, o to má větší srdce. A tak může spolu se svým pánem, po úspěšně absolvovaných zkouškách z canisterapie, přinášet radost nejen v domovech pro seniory, ale i dětem ve školách či dětských domovech.

Celá akce se nesla ve velmi srdečném a bezprostředním duchu, koneckonců zde Ťapka nebyla poprvé. Kromě ukázky výcviku měli všichni zúčastnění možnost si vyslechnout velmi poutavé vyprávění o svěřencích útulku a jejich osudech.

Z následné diskuse vyplynula mimo jiné i občasná paralela mezi obdarovanými svěřenci a životem některých seniorů, kdy především kontakt s někým blízkým je tou nejhodnotnější devizou. A tak nezbývá než popřát všem “útulkáčům”, aby alespoň zčásti mohli prožívat toto, jak všichni doufají, přechodné období, v ovzduší pohody a porozumění .

Martin Krčka, fyzioterapeut, Domov sociálních služeb Meziboří