Další zpřísnění opatření. Rozhodlo se o zákazu nočního vycházení

  •  

Na dnešním jednání vlády se rozhodlo o sedmidenním omezení volného pohybu osob v celé České republice. Platí v době mezi 21:00 hodinou večerní a 4:59 hodinou ranní od středy 28. října 00:00 do úterý 3. listopadu 23:59. Výjimku mají pouze cesty do zaměstnání, některé další neodkladné cesty, které se například týkají ochrany zdraví nebo majetku a procházky se psem do 500 metrů od domova.

Přes den mohou lidé mimo domov jen za prací a podnikáním, cestovat jen za rodinou a osobami blízkými. Také je povolen nákup základních životních potřeb, jako jsou potraviny, léky, hygienické prostředky nebo krmiva pro zvířata, a také zajištění potřeb pro své blízké a příbuzné. Všude tam, kde je to možné, je přikázáno zavedení home office.  Obchody budou úplně zavřené v neděli a od pondělí do soboty bude otevírací doba do 20:00 hodin.

Tato zpřísněná opatření, by měla pomoci zastavit šíření koronaviru. „Opatření, která byla přijata v předchozích čtrnácti dnech, se projevila naprosto minimálně,“ doplnil ministr zdravotnictví Roman Prymula.