Co se dělo v prosinci 2018 aneb vánoční retrospektiva

  •  

Ten vánoční čas, zavítal k nám zas, i letos se vším co k němu neodmyslitelně patří a Zvonkohra samozřejmě byla přitom. Měsíc prosinec byl, jak jinak, i ve Zvonkohře ve znamení Vánoc. Trochu hektický, trochu nostalgický, trochu rozjímavý, trochu studený a trochu blátivý, čili tradiční.

Utekl jako voda, přesto se všechno opět stihlo, napéct cukroví, vycídit kouty, ozdobit stromeček, a konečně si dopřát i zažít vánoční pohodu. A do toho všeho se vešlo ještě spousta jiných aktivit a akcí. Někdo se zúčastnil krásných dvou výletů, na které nás pozval turistický klub. Šlapala se méně známá trasa v okolí Mostu a hned další den následoval výstup na Stropník a Dušanovu vyhlídku.

Někteří si nenechali ujít akci Česko zpívá koledy a zapěli si je hromadně venku z plných plic.  K teplickému koloritu také už neodmyslitelně patří „Vánoce s Arkádií,“ kterou většina z nás podporuje tím, že si zakoupí nějakou krásnou věcičku, ať už pro svoje potěšení nebo jako dárek pro své blízké. Někteří prožili volné odpoledne pro seniory s akcí „Půvabné Vánoce,“ kterou pod záštitou magistrátu připravili v Bartholomeus Gallery Café.

K dobré náladě přispěla i známá kapela Resety. Zásluhou skautského střediska mezitím dorazilo i do Teplic Betlémské světlo a pro plamínek vánočního poselství bylo možné si na Štědrý den zajít například do oblíbené, nově zrekonstruované, Beuronské kaple. Ve Zvonkohře se uskutečnila burza  dámského a dětského oblečení, která sice s Vánocemi tak úzce nesouvisela, ale proběhla velmi úspěšně a v  příjemném adventním rozpoložení.

Třešničkou na dortu bylo pak na Hrádku setkání s Petrem Kašparem a symbolem našich Vánoc, Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby. K tomu vonělo na stole cukroví a mnoho dalších dobrot. Nechyběl ani sváteční přípitek. A Vánoce mohly začít. Čarovné, kouzelné, magické – každý rok nás znovu doběhne jejich zvláštní fluidum a (co si budem namlouvat) i konzumní pozlátko. A kdo přesto chtěl být vůči vánoční atmosféře imunní, ten  určitě stejně neodolal alespoň  bramborovému salátu.

Senzační senioři Teplice, Teplická Zvonkohra