Co je nového mezi seniory v teplické Zvonkohře?

Den seniorù v Teplicích
  •  

Je tomu více než tři roky, kdy se parta přátel ve zralém věku z Teplic a nejbližšího okolí rozhodla založit klub. Takový klub, který by jim umožnil poznat nové přátele, dále se těšit ze života, zůstat fit a „na dobré vlně“. Již během prvního roku své existence přilákala Zvonkohra, jak klub pojmenovali, téměř padesátku členů a nyní je s více než stovkou aktivních členů zavedeným prostředím aktivit pro seniory.

Zařazení klubu pod hlavičku projektu SEN-SEN Senzační senioři Nadace Charty 77 je oceněním práce, kterou Zvonkohra dělá. Senioři ze Zvonkohry i přesto neusínají na vavřínech a podělili s námi o to, co nového na následující měsíce plánují. „Vytvořili jsme konzultační středisko zajímavé a přístupné formy celoživotního vzdělávání, takzvané Virtuální univerzity třetího věku, a to v rozsahu šesti semestrů. Chceme poskytnout osobám zralého věku všeobecné, zájmové a neprofesní vzdělávání na univerzitní úrovni“, říká Helena Voctářová, vedoucí klubu a konzultačního střediska univerzity, a ihned dodává: „Máme teď možnost ve vzájemné podpoře studovat ve svém městě, příjemném prostředí, a navíc i v dobré partě. Naše virtuální studium bude výrazně podpořeno a doplněno konzultacemi profesorů a studentů teplických středních škol. Čeká nás společné setkávání, specializované exkurze, a nakonec vypracovávání studijních testů. Stanovujeme si zajímavou perspektivu, spolu si budeme dodávat odvahu i elán. Je jasné, že to vše přispěje k upevnění sebevědomí a jistoty seniorů a úspěšnému absolvování studia. Závěrečná slavnostní promoce je velkolepým cílem každého účastníka. Samozřejmě je také možné zajímavé studium absolvovat jako pěknou, pohodovou společenskou aktivitu bez směřování k diplomu. Dobře prožitý čas v příjemné společnosti… „ Usmívá se Helena.

V září se konala čtyři setkání s tématem ASTRONOMIE a několik společných besed s odborníky i vášnivými milovníky vesmíru. V říjnu zahajujeme studium semestrem Genealogie, hledáme své předky. Přednášky jsou v pondělí 15. a 30. října. Zajímá a láká Vás tato pěkná příležitost? Ozvěte se zástupcům Zvonkohry, zavolejte na tel. 602 151 399, nebo napište na e-mail: klub.zvonkohra@centrum.cz „Čtěte o nás, pište nám a přijďte mezi nás. Zeptejte se na nás v Informačním centru města Teplice na Benešově náměstí nebo pro více informací o nás navštivte web:  kss-zvonkohra.sensen.cz Jsme též na Facebooku. Zveme Vás mezi nás do Zvonkohry a těšíme se na viděnou!“ uzavírá nadšeně v očekávání nových účastníků virtuální univerzity inženýrka Voctářová.
Helena Voctářová, Zvonkohra z.s. SEN SEN Teplice