Čilý život na webových stránkách

  •  

Naší teplické seniorské organizaci SPCCH nechybí webové stránky, které spolehlivě zaznamenávají čilý život dříve narozených. Texty doplňují fotoreportáže, takže je nač se dívat a využívat i možnost vracet se do historických okamžiků.  Fotografie „zavěšuje“ Petr Knorr, a proto jsme mu položili několik otázek.

Petře, máš spočítáno, kolik jsi v tomto roce uveřejnil na našich webových stránkách fotografií?

Na to jsem nepomyslel, takže přesný počet nevím. Možná to bylo asi tak 750 kousků z turistických výletů. Nefotím však jen já, ale občas i Vlasta Krasedenská, Eva Křepelová, Dáša Veselá a Věra Michoňová. Tyto dámy patří do naší skupiny neúnavných turistů.

Říkáš neúnavných?

Ano a stojím si za tím. Vždyť v letošním roce Olina Heřmanová uspořádala přes 32 výletů!  Čtyři výlety –  teď na podzim – organizuje Hana Čáslavová, protože Olga si ze zdravotního důvodu  teď dává malou pauzu.

Ale na webkách nejsou jen záběry našich turistů a  přírody…

Je tam ještě asi 200 fotek  z  oslav, akcí a schůzí SPCCH. Naše web stránky jsou v galerii fotek určitě nejaktivnější z celého SPCCH. A abych nezapomněl, poslední dobou dává na naše stránky fotografie z různého dění i Zdena Večerníková.

A kdo fotí Tebe?

Tak to většinou zastane docela dobře Věra Michoňová nebo Vašek Belza.

Vytýkají ti seniorky, že jim na fotkách nevymažeš vrásky a že jim to tam nesluší?

Odstraňování vrásek u našich seniorských dam není třeba. Jsou to stále půvabné modelky, kterým nechybí úsměv, ani když čas nejde zastavit. Retuš použiji jen v případě, že jsem je opravdu špatně vyfotografoval. Jiným fotografickým tvůrcům občas upravuji jejich díla, například jas a ostrost – pokud je to třeba.

Věra Lukášková, SPCCH Teplice