Chomutovští senioři nezahálí

  •  

Každý týden v odpoledních hodinách se v Chomutově schází klub seniorů. Ten nabízí rozmanité volnočasové aktivity, a že jich za letošní rok nebylo málo. Pojďme si některé z nich představit. Začala bych zmíněným pravidelným setkáváním v Merkuru, kde si vyprávíme o všedních i zajímavých skutečnostech nad šálkem horké kávy a také zde slavíme narozeniny, zvláště pak významná jubilea jako například devadesátiny, u jejichž oslavy byli i představitelé města. Hned v lednu jsme si zde vyslechli i přednášku sociální pracovnice ze společnosti Anděl strážný Ivy Skřivánkové, která nám představila službu tísňové péče. V přednáškách jsme dále pokračovali do Městské knihovny v Chomutově, kde na nás čekaly ještě dvě na téma „Jak na tablet a chytrý telefon“.

Senioři mají také možnost každý měsíc navštívit odpolední promítání aktuálních filmů v kině Svět Chomutov nebo divadelní představení v Městském divadle v Mostě. V září jsme zhlédli i zpracování Rusalky i v Ústí nad Labem.

Vítanou změnou v životě seniorů jsou výlety. Letos nás čekala polodenní komentovaná prohlídka města Chomutov. Dále tu byly výlety celodenní. V dubnu do porcelánky Dubí a oseckého kláštera, o měsíc později na Horní hrad s vystoupením sokolníků, kdy si ti nejodvážnější nechali samotné dravce sednout přímo na ruku. Červen nám nabídnul výlet do města Mělník, ve kterém jsme si užili prohlídku zámku s přítomností knížete Lobkovice, návštěvu kostnice, chrámu sv. Petra a Pavla a to vše jsme zakončili v hradní vinárně s ochutnávkou vín. Prázdninové měsíce utekly jako voda, načež nás září uvítalo Zahradou Čech v Litoměřicích a v říjnu naše putování zakončila zdařilá cesta historickou mašinkou do Německého Schwarzbachu s odborně komentovanou prohlídkou spojenou s ochutnávkou saské klobásky a piva.

Všichni jsme rádi, že můžeme trávit čas v přítomnosti ostatních, což mimo jiné dokazují i čtyři rekondiční týdenní pobyty. První z nich byl ve slovenském Mederu, následoval ten ve Spáleném Poříčí, poté v Sezimově Ústí, no a nakonec jsme se vypravili do Vrbna pod Pradědem. Oblíbenost těchto pobytových zájezdů mezi seniory stále stoupá, a proto už nyní připravujeme další na rok 2023.

Jednou z posledních aktivit bylo podzimní setkání v rámci dne seniorů, kde nám k tanci a poslechu zahrál pan Baranjak.

Toto byl stručný výčet našich letošních aktivit, za kterými stojí výtečná spolupráce vedení klubu s jejich členy a hlavně radost i ochota se scházet a vídat mezi sebou. Doufáme, že nám toto vše dlouho vydrží s pevným zdravím a úsměvem na tváři.

Věra Vejražková za výbor klubu seniorů Chomutov