Cesta ke čtyřem hvězdičkám nebyla pohodlná, ale podařilo se

Zdroj: Domov pro seniory Krásné Březno
  •  

Domov pro seniory v ústeckém Krásném Březně letos obhájil čtyři  hvězdičky,  které  získal  už před třemi lety. Jde o téměř nejvyšší  možné  certifikované ocenění v oblasti sociální sféry.

„Pro nás čtyři hvězdičky  znamenají  obrovské  ocenění práce zaměstnanců, pro naše klienty informaci, že žijí v  domově, který se umí o své klienty  po  všech  stránkách postarat,  a široké  veřejnosti pak  umožňují  důvěryhodné srovnání s ostatními domovy pro seniory. Jsou ale zároveň velkým závazkem, že neusneme na vavřínech a že budeme i  nadále své služby rozvíjet,“ uvedl ředitel domova Jaroslav Marek.

Bylo těžší čtyři hvězdičky získat, nebo obhájit?

Před třemi lety, kdy jsme o  první certifikaci značky kvality v    sociálních službách, kterou  propůjčuje  Asociace  poskytovatelů sociálních služeb ČR, usilovali, byl záměr, aby se na naše služby podíval někdo  jinýma  očima  a odhalil místa, kde si třeba lžeme do kapsy. Hodnoceno bylo ubytování, strava, volný čas a kultura, péče a zajištění kontaktu s  okolním  prostředím.  Římský  filosof  Seneca  napsal: Najdeš-li  v životě  cestu  bez překážek, určitě nikam nevede. Naše cesta k hvězdičkám nebyla  vůbec  pohodlná,  ale měla cíl – zajistit tak kvalitní péči a ostatní aspekty života v  našem domově, aby každý obyvatel i zaměstnanec mohl s  hrdostí  říct,  že  bydlí  nebo pracuje v tom domově, který vnímá potřeby svých obyvatel i  zaměstnanců a který je zároveň dynamickým místem pro zavádění změn.

Přibude i pátá hvězdička?

Obhajoba  čtyř  hvězdiček z  pěti možných je úspěchem, na pátou hvězdu si vzhledem k  materiálním  a provozním možnostem  domova  prozatím  sáhnout  nedokážeme. I  přes  zpřísnění  podmínek jsme dosáhli lepšího bodového hodnocení než před třemi lety, kdy jsme certifikát získali, a zároveň lepšího hodnocení než kterýkoliv domov v okolí.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*