Česko-německá dovolená ve Spreewaldu

  •  

Již pošestnácté se, díky výrazné podpoře z Česko-německého fondu budoucnosti, sešla na společné dovolené skupina 6 osob se zdravotním znevýhodněním, zaměstnanců chráněných dílen nebo uživatelů sociálních služeb a dva jejich asistenti z Arkadie, o.p.s. a stejně složená skupina 9 osob z Lebenshilfe „ALTMARK-WEST“ gGmbH Gardelegen.

Tentokrát se dovolená uskutečnila v německém turistickém ráji, v Burgu v lužicko-srbském Spreewaldu. Už při cestě tam navštívili hrad Stolpen nedaleko od česko-německých hranic. V dalších dnech se kromě jiného dosyta zrelaxovali v lázních Spreewaldterme, na zapůjčených bicyklech absolvovali celkem více než 50 km projížděk po krásné rovinaté krajině Šprévského lesa, navštívili muzeum pravěkého osídlení Slavenburg, skanzen v Lehde nebo se nechali povozit pramicí po Šprévě a přilehlých říčkách, který je v kraji více než tisíc km.

„Každý si našel v bohatém programu to svoje, a když se k tomu přidalo dobré jídlo, ubytování a především sluníčko, dovolená neměla chybu!“ konstatuje asistentka Alena Tonová, jinak vedoucí sociálních služeb Arkadie. Jako každý rok již plánují příští dovolenou, která by se dle tradice střídání hostitelů, měla uskutečnit na nějakém krásném místě v České republice.

Karel Klášterka, Arkadie Teplice