Centrum radosti v Klubu seniorů Českobratrská Teplice

  •  

Koncem března se v Centru radosti Klubu seniorů Českobratrská sešli, na pravidelném úterním setkávání, senioři dvou spřátelených klubů. Místního a SPCCH Teplice. Sociální pracovnice spolku „Nový start Teplice“ Lenka Stejskalová tam zorganizovala přednášku na téma „Mezigenerační vztahy“. Při besedě s přednášející z neziskové organizace „Mezi námi“ jsme se domluvili na setkávání babiček a dědečků obou klubů s dětmi z teplické MŠ Pramínek.

Přítomní členové SPCCH byli i členy hudebního uskupení „Špeluňka“. Slíbili, že na setkání s drobotinou donesou hudební nástroje, aby si mohli s dětmi společně zazpívat. A tak se i stalo.

V pátek 8. dubna přivedly do Centra radosti na návštěvu paní učitelky z MŠ Pramínek asi dvacítku roztomilých šikovných dětiček. Jejich bezprostřednost dojala některé seniory k slzám.

Přivítali jsme je písničkou, navzájem se představili a pustili jsme se do zpěvu, tanečků a pohybových her. My dříve narození jsme se tak na chvilku vrátili do našich dětských let. Překvapilo nás, jak se krásně děti zapojily do těchto aktivit. Znaly všechny letité písničky, nebo se je velice rychle naučily. Zarecitovaly a zazpívaly nám i něco ze současné tvorby.  Obdivovaly ukulele Oldy Holuba, Pavel Matouš doprovázel zpěv hrou na kytaru, Věra Lukášková na tamburínu.

Děti radostně přivítaly možnost kontaktu s asistenční fenkou Bessy Lenky Stejskalové. Také jsme si popovídali a dostali od dětí dárečky: vlastnoručně vyrobené sovičky z borových šišek.

Děkujeme organizátorkám akce, dětem i učitelkám za zpříjemnění všedního dne. Těšíme se na květnové setkání, na které dětem připravujeme zábavné sportovní aktivity na hřišti Centra radosti.

Zdena Večerníková, SK Českobratrská a SPCCH Teplice