Blíží se „Dušičky“, policisté budou na silnicích i u hřbitovů

Hřbitov - il. foto
  •  

V souvislosti s uctěním Památky zesnulých posílí policisté v Ústeckém kraji dohled nejen na silnicích, ale také u hřbitovů a přilehlých parkovišť. Podle vyjádření krajské policejní mluvčí Aleny Bartošové budou policisté ve zvýšené míře dohlížet nad bezpečností a plynulostí silničního provozu.

„Jako každoročně se očekává zvýšený provoz na silnicích, kam vyjíždějí i takzvaní sváteční řidiči. Lze již také očekávat zhoršené klimatické podmínky. V této souvislosti by měli být opatrní také chodci a měli by dbát na svoji bezpečnost. Policisté doporučují ke zvýšení viditelnosti při pohybu na silnicích použití reflexních doplňků,“ říká mluvčí Bartošová.

Policisté se zaměří i na vytipovaná místa okolí hřbitovů a přilehlá parkoviště. „Při odchodu od vozidla zkontrolujte uzavření oken, uzavření zavazadlového prostoru a všech dveří vozidla. Auto není trezor, tak nenechávejte bez dozoru žádné odložené věci, a to nejen ve voze. Opatrní buďte i na své osobní věci, například při úpravě hrobu,“ dodává policejní mluvčí.