Bilance krásnolipských turistů

  •  

Blíží se konec roku a kluby začínají hodnotit uplynulý rok 2023. Podobně tomu je i u klubu seniorů českých turistů Krásná Lípa. Činnost odboru je vyváženě rozdělena na část sportovní, což je vlastivědně poznávací pohyb v přírodě)a na část brigádnickou, ta spočívá v údržbě turistické infrastruktury a veřejně prospěšné akce.

K desítkám pořádaných výletu patří tradiční akce. Jako je novoroční výstup na Vlčí horu, nejsevernější zimní táboření v ČR, březnové otevírání studánek, Pohádkový les s letošní účastí 2 540 turistů a nemůžu nezmínit oblíbené srpnové pochody.

Neméně úspěšný byl klub v brigádnické činnosti. Byly odpracovány stovky hodin při údržbě turistických zařízení. Jen na sanaci po požáru na Vlčí hoře bylo odpracováno 272 hodin. Další hodiny byly odpracovány při údržbě studánek a při obnově nátěrů dřevěných prvků mobiliáře vozíčkářské stezky.

Letošní 135. výročí Klubu českých turistů si odbor připomněl svou čtyřicetiletou činnost, velkoplošnou výstavou na krásnolipském náměstí, klub se mimo jiné podílel na dnech Lesa pořádaných Lesy ČR. K významné události patří klubu přidělené pořadatelství 52. ročníku Posledního puchýře s mezinárodní účastí v roce 2024. Což je největší akce pěší turistiky na konci roku. Štafetu pořadatelů 18. listopadu ve Žďáru nad Sázavou převzal starosta Krásné Lípy, předseda krásnolipského klubu a předseda Ústecké oblasti KČT. Klub bude čekat mnoho práce s pořádáním výše uvedené prestižní akce. Ve dnech 14. až 17. listopadu se sjedou do Krásné Lípy stovky turistů z celé republiky.

Václav Hieke, KČT Krásná Lípa