Benefiční aukční večer pro Hospic sv. Štěpána

  •  

Již pošesté připravuje Hospic sv. Štěpána Benefiční aukční večer, při kterém se budou dražit nejen umělecká díla, ale i mnoho zajímavých fotografií, objektů a dokonce i zážitků.

Veškerý výtěžek aukce je určen na podporu Hospice sv. Štěpána a jeho služeb. Hospic sv. Štěpána se již 18 let stará o nevyléčitelně nemocné pacienty. Na provoz tohoto zařízení je stále nutné získávat prostředky od dárců nebo z benefičních akcí. Tato aukce je jednou z nich a je pro hospic významnou pomocí pro získání finančních prostředků.

Umělci nezištně darují a účastníci aukce svým nákupem v aukci pomáhají hospici. Tento večer je tak příležitostí jak pro umělce a fotografy, tak i pro ty, kteří touto cestou chtějí hospic podpořit a zároveň dražbou získat některý z uměleckých předmětů či zážitků.

Do aukce je již vybráno 42 obrazů a grafik, 25 fotografií, několik objektů a 8 zážitků. Mezi významné autory, kteří darovali svá díla do aukce, patří fotografové Jindřich Štreit, nebo Angelo Purgerto, který za svou fotografii získal mezinárodní ocenění FIAP. Patronát nad pracemi většiny fotografů převzal uznávaný fotograf Miroslav Zimmer, který také přispěl svým originálním dílem.

Z výtvarníků se můžete těšit např. na práce kreslíře a grafika Marek Rubce, pocházejícího z Litoměřic, nebo Lenky Vilhelmové, laureátky ceny Vladimíra Boudníka „Grafika roku 2018“. Každý jistě zná i neotřelé a vtipné grafiky Jiřího Slívy.

Aukční předměty jsou rozděleny do tří typů aukce – moderovaná aukce, tichá aukce a on-line aukce. Předměty z on-line aukce bude možno dražit na www.aukce.prohospic.cz již od 26. března.

Novinkou letošního roku je předaukční výstava v předsálí hradního sálu, která bude zahájena vernisáží taktéž 26. 3. 2019 od 17 hodin. Součásti bude i komentovaná prohlídka a setkání s některými tvůrci.

Celý večer je také významnou společenskou události a příležitostí k setkání pro zaměstnance hospice, dárce a další hospicové příznivce. Večerem nás budou provázet Veronika Lánská a Antonín Štěpanovský, připraven je i pestrý hudební program a dobré občerstvení. Na zajištění aukce se podílí nejen zaměstnanci hospice ale i mnoho dobrovolníků. Vstup na tento aukční večer je 250 Kč. Výtěžek ze vstupného pokryje náklady spojené s realizací aukce.

Srdečně zveme všechny milovníky umění i všechny příznivce hospice.
Zuzana Legnerová, Hospic sv. Štěpána