Aplikace může zachránit život

  •  

Aplikaci  Záchranka,  která  v naléhavých případech  umožňuje  přivolat si pomoc přes mobil, využilo za rok jejího fungování v kraji přes 500 lidí.

Ať  už  se  nacházíte  kdekoliv, nikdy nevíte, co se může stát. Mobilní aplikace, kterou si v Česku stáhlo už téměř půl milionu  lidí,  je  vždy  připravena pro rychlé kontaktování záchranky.  Nouzové  tlačítko první pomoci pomáhá v regionu v  desítkách případů měsíčně. V život ohrožující situaci  stačí  přidržet  tlačítko  na displeji. Tím se spustí vytáčení linky 155 a současně se z mobilu  odešle  zpráva,  která  obsahuje  informace  o aktuální poloze či doplňující informace, týkající  se  zdravotního  stavu postiženého.

„V krizové situaci například při dopravní nehodě či úrazu v terénu si řada volajících  nedokáže  vybavit  svou přesnou polohu. Stisknutí tlačítka je v těchto chvílích tím nejjednodušším krokem,“ říká Jana  Kubalová  ze  záchranné služby.

Hlavní  předností  aplikace  je  stanovení  přesné  polohy,  ale  také  informace  o závažných onemocněních.  Tyto údaje  má  uživatel  možnost dopředu  vyplnit  v  rámci  nastavení.  Aplikace  nabízí  také interaktivní  návod  pro  poskytnutí první pomoci. Naleznete v  ní i   seznam nejbližších pohotovostí či lékáren. Od jara obsahuje i funkci pro neslyšící i nevidomé. Mobilní aplikace je dostupná zdarma pro telefony s operačními  systémy  Apple  iOS a Google Android.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*