Aktivní senioři nikdy nezahálí

  •  

Členové Spolku aktivních seniorů jsou aktivní i o prázdninách. Nejenže jsme si 1. srpna udělali z nouze cnost a místo do CS Betonu Velké Žernoseky, díky deštivému počasí, jsme navštívili Botanickou zahradu v Teplicích, ale 22. srpna jsme si udělali výlet na zámek Mělník. Počasí bylo opět extrémní v opačném smyslu. Slunce pražilo ostošest. Na zámku byl příjemný chládek, v kostele také, odvážní se šli podívat i do Kostnice, v cukrárně pomáhala proti vedru zmrzlinka. Paní průvodkyně velmi poutavě vyprávěla o historii zámku a dokonce nás v pokladně obsluhoval i sám zámecký pán. Ale to není aktivitám členů o prázdninách konec.

V sobotu 26. srpna jsme si udělali výlet do Kadaně na Císařský den. Ráno lilo jako z konve, ale v 10 hodin jako když utne a do Kadaně jsme jeli již za plného slunce. Když jsme vystoupili z vlaku, dala jsem členům volno, protože si myslím, že jsou všichni dospělí (již pár let) a hlavně svéprávní, takže si užil každý tohoto krásného dne podle svého. Sice jídlo bylo někdy dost nadsazené, ale měli jsme možnost poznat stará řemesla a vidět hlavně průvod Karla IV., kvůli kterému jsme tam, vlastně všichni jeli. Ale Kadaň je tak krásná, že si určitě uděláme výlet někdy jindy a prohlédneme si pokud možno všechny ostatní zajímavosti jako je věž, muzeum čarodějnic, nábřeží a spoustu dalších.

Ludmila Husáková, Spolek aktivních seniorů

1 komentář u Aktivní senioři nikdy nezahálí

  1. Děkuji SAS ústí nad labem, vedoucí paní Lide, že jsme se mohly účastnit výletů do Mělníku. Přestože bylo teplo, viděly jsme historickou čas města a zámek. Těším se na další výlety.
    Kadaň musela být krásná, ale z rodin. Důvodu jsem nestihla..

Komentáře jsou uzavřeny.