Advent trochu jinak

  •  

Senioři zavítali na pozvání do Chemnitzu na vánoční trhy a setkání s přáteli.

Po krátkém programu a pohoštění si prohlédli trhy v Chemnitzu a jeli domů. Cestou si sdělovali nápady a zkušenosti nabyté od přátel, jak to u nás udělat jinak. Již na podzim byl návrh udělat na náměstí, každý den odpoledne u stromečku program a s malým občerstvením, aby centrum města žilo a v přátelském duchu se obyvatelé připravovali na Vánoce.

Bohužel k nápadu se přihlásili jen senioři a dvě MŠ Šafaříkova a Speciální spolu se seniory. Možná vznikne nová tradice. Byl zde prodej domácího cukroví, vánoček, ale i svařák a další pochoutky ,vynikající Bombardino a chleba se škvarkovým sádlem. Děti z obou školek měly připravený krátký a krásný program a nakonec si všichni přítomní s dětmi zazpívali koledy. Pozitivní na této akci bylo, že se angažovali sami obyvatelé – senioři a děti, včetně malého množství obyvatel.

Nevíme proč, snad nezájem, nedostatek času, či blbá nálada a bázeň ze samoty o svátcích ? Škoda, právě, zde by vůbec nebyl nikdo sám. No, uvidíme v budoucnu. Podpora těch nejmenších je potřeba a provázanost mezi seniory a dětmi je velmi důležitá a domácí pečivo” vzdyť babička umí péci nejlíp”.

Poděkování patří Info centru za spolupráci s technickým zázemím, dětem a tetám z MŠ Šafaříkova a Speciální MŠ Louny a v neposlední řadě seniorkám, které s láskou pekly a připravovaly balíčky a seniorům, kteří byli nápomocni,kde bylo třeba. Velmi si vážíme přítomnosti vedení našeho města a to, oba místostarostové  Mgr. V. Hons a P. Rychtařík, byli účastni a docela nemile překvapeni nezájmem obyvatel a navíc mile překvapeni vystoupením dětí a seniorů. Víme, co bylo špatně a čeho se příště vyvarovat, pokud nějaké bude. Hlavně je třeba zapojení více organizací z našeho města, školy mají již své programy, ale je třeba se domluvit a spolupracovat. Senioři i vedení MŠ včetně Info centra ví, že opakování BUDE!!!

Další milé překvapení bylo den po té 19.12,kdy bylo loučení s rokem 2019 a přišel mezi nás místostarosta V. Hons a donesl Pamětní list od Senzačních seniorů s poděkováním za práci a aktivity, které náš klub dělá pro seniory a pro město Louny. Velmi si toho vážíme. Po vzpomínkách a přáních jsme si společeně zazpívali koledy a slíbili si další spolupráci, tak jako v minulých letech.

Úplný závěr roku proběhl ve velmi přátelském duchu, již tradičním silvestrovským setkáním. Kdo nechtěl být doma sám, mohl se přijít pobavit. Sešlo se nás 25, což je cca čtvrtina z počtu účastníků na pravidelných schůzkách.

S veselou myslí  Vás zvemem mezi nás, se srdcem na dlani, poddanou rukou všem,kdo to potřebují nebo nechtějí být sami,jsou mezi námi vždy vřele vítáni.

 

Vilma Svobodová, Senior klub Louny

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*