35. Krajské a regionální sportovní hry Most

  •  

Regionální rada seniorů byla v sobotu 20. května 2023 pořadatelem 35. ročníku krajských a regionálních sportovních her seniorů. Přítomna byla družstva z celého Ústeckého kraje. Celkem soutěžilo 26 týmů tvořených 6ti soutěžícími a jedním vedoucím družstva. Sešli se zde senioři z Děčína, Chomutova, Klášterce n. Ohří, Teplic, Štětí, Loun, Ústí nad Labem, Horního Jiřetína a Černic, Braňan, Lomu, Hamru, Meziboří, Loučné, Litvínova a 9ti mosteckých klubů. Seniory přišli pozdravit čelní představitelé zúčastněných měst. Za město Most přišel mezi seniory pan primátor Marek Hrvol, paní náměstkyně Markéta Stará a člen rady seniorů pan Alois Malý.

Celkem bylo připraveno 10 soutěžních disciplín jako např. chůze na 400 metrů, petaque, šipky, hod do koše, střelba na branku, disk golf, snack golf, hod hakisákem, bollo ball, střelba lukem. Celá akce se odehrála na atletickém stadionu ve Velebudicích. Při organizaci a sčítání pomáhali studenti Střední školy diplomacie a veřejné správy.

Vítězem se stalo družstvo Horního Jiřetína a Černic. Naši senioři klubu seniorů číslo 8 Most, tvoření ze seniorů Městské správy sociálních služeb – p.o Most, loňští vítězové, skončili letos na krásném 4. místě v kraji a 3. místě v regionu. . Děkuji všem našim seniorům za příkladnou reprezentaci a krásné výsledky. Poděkování patří i pořadatelům a všem zúčastněným. Celé akci přálo i krásné slunečné počasí.

Helena Houšková, Most