17. ročník Seniorské šlápoty

  •  

V první polovině června odstartoval již 17. ročník „Seniorské šlápoty“. Pořadatelem této akce byla 12. června Městská správa sociálních služeb v Mostě – příspěvková organizace.

Jedná se o společnou akci seniorů z domovů pro seniory, penzionů pro seniory, domů s pečovatelskou služby, dětí z denního dětského stacionáře a klientů denního stacionáře pro mentálně postižené občany. Všichni se v rámci aktivizačních činnosti navzájem setkali v krásném prostředí bývalého statku, dneska rekreačního místa města Mostu na Resslu.

Letos se akce zúčastnilo přes 290 osob. Rádi jsme mezi námi přivítali také představitele našeho města, a to pana primátora Jana Paparegu, paní náměstkyni primátora Ing. Markétu Starou, ale také ředitele MSSS v Mostě –  Martina Strakoše.  Ti také „Seniorskou šlápotu“ společně s účastníky odstartovali. Pro seniory byly připraveny procházky dlouhou trasou, ta měřila cca 3 kilometry, dále kratší trasou, ta probíhala v blízkosti areálu na Resslu.

Pro méně pohyblivé seniory jsme měli připravený program v místě konání akce, byla to vědomostní a kvízová soutěž z oblasti poznávání naší fauny a flóry.  Pro všechny účastníky bylo připraveno občerstvení ve formě opečeného buřtíku a nápoje. Po celou dobu nás provázela příjemná hudba.

Na pomoc nám přišly i studentky Střední zdravotní školy v Mostě pod vedením své paní profesorky. Děkujeme jim za aktivní pomoc. Letošní 17. ročník naší „Seniorské šlápoty“ se vydařil.  Všichni se mohli vracet do svých domovů spokojeni.  Teď na nás čeká srpnové Letní setkání seniorů na Hipodromu.

 

Michaela Nermuťová, DiS.. sekretariát – sociální pracovnice. Městská správa sociálních služeb v Mostě

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*